Edzés- és mérkőzésmérés újszerű megközelítése a labdarúgásban
Hogyan építs fel egy gyakorlatban működő teljesítménymonitorozó rendszert, és érj el jobb eredményeket?
8 órás workshop | 2020. január 11. | Budapest, Novotel City Konferencia Központ
1123 Budapest, Alkotás utca 63.
Ha mindig a komfortzónán belül maradsz..
Edzőként a folyamatos fejlődés a szakma alapját képezi. Enélkül nem tudjuk a maximumot nyújtani és a lehető legjobban segíteni a játékosainknak és a csapatunknak.
Sokszor szembesülünk azzal, hogy sokan ugyanazokat az edzésmódszereket és gyakorlatokat alkalmazzák újra és újra, és várják a jobb eredményeket és változást. Ha folyamatosan a komfortzónánkon belül maradunk, akkor kisebb eséllyel hibázunk, de a fejlődésünk is megakad.
Chris Barnes, több Premier Legaue csapat korábbi sporttudományi szakembere, több mint 20 év szakmai tapasztalattal a háta mögött nyilatkozta nemrég:
„Remélem, hogy még ma is elkövetek hibákat. Mert ha nem követsz el hibákat, akkor nem próbálod eléggé feszegetni a határaidat. Hiszen a sporttudomány még mindig egy relatíve fiatal tudomány. Ha folyamatosan a komfortzónán belül mozgunk, a hibáktól félve, azzal a klubunk érdekeit sem szolgáljuk.
Sokszor feltesszük magunknak a kérdést, hogy valóban a legjobban csináljuk, kihozzuk-e a maximumot minden helyzetben, hatékonyan használjuk-e összes eszközt, rendszert, lehetőséget?
Bele tudnánk-e tekinteni, hogy miként csinálják a világ élvonalában?
Ha még továbbra is hiteles forrást keresel, görgess tovább és nézd meg miben tudunk segíteni, hogy még több haza edző legyen sikeres.
Miről lesz szó a képzésen?
Hogyan mérik a terhelés alapvető összetevőit (intenzitás, terjedelem) a külföldi élcsapatoknál?
Külföldön évek óta használt, itthon is sikerrel alkalmazott terhelés monitorozó rendszer (gondolkodásmód)
Hogyan szabd egyénre a terhelést és ellenőrizd az elvégzett munka hatékonyságát?
Hogyan valósítható meg a mérkőzésterhelés alapú felkészülés a gyakorlatban?
Sportolói monitorozási ciklus lépései, azok gyakorlati alkalmazása
Hogyan lehet az egyre nagyobb mennyiségű mért adatot kontextusba helyezni, és adatot döntést segítő információvá változtatni?
Hogyan lehet kategorizálni az edzésgyakorlatokat a napi és heti edzéscélnak megfelelően?
Hogyan készíthető sportági, illetve posztspecifikus terhelés profil és az hogyan használható a sportoló felkészítésében?
INNOVáció
Törekszünk a nemzetközi trendeknek megfelelően a legújabb szakmai ismereteket elérhetővé tenni
GYAKORLATI SPORTTUDOMÁNY
A napi edzői munkából származó gyakorlati kérdésekre és problémákra keressük a tudományos alapokon nyugvó válaszokat.
KÖZÉRTHETŐség
Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a legújabb ismereteket közérthetően tegyük elérhetővé, hogy a gyakorlati szakemberek azonnal beépíthessék a napi munkájába.
Schuth Gábor
Erőnléti edző és sporttudományi szakember vagyok. Még TF-es hallgatóként Erasmus csereprogram keretében tanultam a sunderlandi egyetemen, a magyarországi tanulmányaimmal párhuzamosan elvégeztem a sport- és edzéstudomány (Sport and Exercise Science) mesterszakot. Akkoriban az egyetemen tanított a labdarúgáshoz kapcsolódó kutatásokra szakosodott dr. Paul Bradley, aki jelenleg a Barcelona labdarúgó csapatának is sporttudományi tanácsadója. A vele való együttműködésnek köszönhetően szerezhettem szakmai tapasztalatot a sunderlandi labdarúgó akadémián teljesítményelemzőként. Továbbá szakmai tanulmányutakon vettem részt a Newcastle United labdarúgó akadémiáján és a West Bromwich felnőtt csapatánál. Ezek során betekintést kaptam a professzionális klubok működésébe. Ráadásul olyan mérőeszközökkel ismerkedhettem meg és dolgozhattam napi szinten, amelyek itthon még nem voltak elérhetőek. Miután hazajöttem Angliából, a 2014/2015-ös szezonban a Ferencváros utánpótlás és felnőtt csapatainál dolgoztam sporttudományi szakemberként. 2015 óta a Magyar Labdarúgó Szövetségnél (MLSZ) dolgozom erőnléti edzőként és sporttudományi szakemberként az utánpótlás válogatottak, valamint 2016-tól kisebb megszakítástól eltekintve a felnőtt válogatott mellett. A gyakorlati munkám mellett a Testnevelési Egyetem Sportjáték Tanszékén, az MLSZ Edzőképző Központ és a Magyar Kézilabda Szövetség Nemzetközi Edzőtovábbképző Központjának képzésein óraadóként is tevékenykedek.
Neked való a képzés, ha..
nyitott vagy az újdonságokra
ha szeretnéd gyakorlati példákon keresztül megérteni, hogy a modern élsportban miért nem lehet csapatszinten edzést tervezni és visszacsatolást adni
ha szeretnél tudatosabban edzéseket tervezni
ha szeretnél hatékonyabb és személyre szabottabb edzésprogramot összeállítani a sportolóidnak
ha nem akarsz lemaradni a hazai és a nemzetközi élvonalhoz képest
Rólunk mondták
Az oldal óriási segítséget nyújt a munkánkban, ugyanis a napi feladatok mellett folyamatosan naprakésznek kell lenni az új ismeretekkel, módszerekkel, trendekkel. A sportanalitika.hu-n a legfrissebb kutatási eredmények kerülnek bemutatásra teljesen érthetően, így megspórolva rengeteg időt és energiát, amit a cikkek megtalálására, lefordítására fordítanánk. Szerintem az oldal legnagyobb előnye, hogy azonnal a pályán alkalmazható információkat kapunk és ezt be tudjuk építeni a sportolóink felkészítésébe. Összegezve szerintem a sportanalitika.hu kiváló felületet biztosít az erőnléti szakembereknek a fejlődésre, a legfrissebb információk begyűjtésére és ezek alkalmazására.
A sportanalitika.hu egyedülálló és hiánypótló szakmai kezdeményezés Magyarországon! A legújabb tudományos kutatásokat bemutató szakmai tartalmak nem csak az erőnléti edzőknek, de a szakedzőknek is nagyon sok értékes tudást biztosítanak. Én magam is rendszeres látogatója vagyok az oldalnak és folyamatosan tanulok Gábor prezentációiból. Tegyél Te is így!
Labdarúgó -és erőnléti edzőként dolgozom felnőttekkel és gyerekekkel. Elkötelezett vagyok a preventív teljesítményfokozás mellett, így nagy örömmel töltött el mikor elindult a sportanalitika.hu, ahol rendszeresen közérthető és azonnal hasznosítható tudásanyaggal gazdagodom. Számomra az egyik legfontosabb, hogy a különböző témák vizsgálatokon alapuló körül járása és a hozzájuk kapcsolódó gyakorlati példák egy egészet alkotnak. Az itt megszerzett tudásanyagnak köszönhetően léphettem előre a sportolóim készenlétének és terhelésének monitorozásában – számomra például újdonság volt az akut-krónikus terhelési arány ilyen formában történő mérése, mely nagyban megkönnyíti az optimális terhelés nyomon követését.
A Gábor által létrehozott weblap és szakmai közösségi fórum hiánypótló szerepet tölt be a magyar sporttudományos életben, valamint a teljesítményfokozás területén dolgozó edzők közösségében. Részletes, ugyanakkor közérthető témaelemzései rengeteg hasznos elméleti és gyakorlati információval segíthetik az erőnléti edzők mindennapi munkáját. Biztos vagyok benne, hogy a jövőben megrendezésre kerülő workshopok kiváló alkalmat biztosítanak számunkra a folyamatos fejlődésre, mellyel tovább segíthetjük a hazai élsport előmenetelét.
Program
8:30 – 09:00
REGISZTRÁCIÓ
9:00 – 10:30
ELŐADÁS
10:30 – 11:00
SZÜNET
11:00 – 12:30
ELŐADÁS + CSOPORTMUNKA
12:30 – 13:30
EBÉDSZÜNET
13:30 – 15:00
ELŐADÁS
15:00 – 15:30
SZÜNET
15:30 – 17:00
ELŐADÁS + CSOPORTMUNKA
17:00 – 17:30
kérdések és válaszok,
nap lezárása
A workshop anyagát feldolgozva, néhány nappal később jutnak eszedbe kérdések, vagy elakadsz, hogyan tudnád a tanultakat a gyakorlatban alkalmazni?
Csoportos Skype konzultáció
Válaszd a csoportos Skype konzultációt tartalmazó csomagot, ahol lehetőséged lesz az oktatótól kérdezni
Csoportos Skype + egyéni konzultáció
Ha egyénre szabott kérdéseid vannak, még több figyelmet szeretnél, válaszd a prémium csomagunkat, amely egy órás egyéni konzultációt is tartalmaz az oktatóval (előzetes egyeztetés alapján telefonon vagy Skype-on).
Haladó
100% pénzvisszafizetési garancia
Nem vagy elégedett a képzéssel? Nem azt kaptad, amire számítottál? Jelezd nekünk az ebédszünet elejéig, és kérdés nélkül visszatérítjük a képzési díj 100 %-át.
Gyakori kérdések
Mennyi ideig tart a személyes és a skype csoportos konzultáció?
60 perc. A Skype konzultáció kis csoportokban történik, ahol a haladó vagy prémium csomagot választók számának függvényében lehet választani az oktató által megadott Skype időpontok közül, a képzést követő 14 napon belül.
Vásárlás után lemondhatom a képzést?
A képzés megkezdése előtti 14. napig díjmentesen lemondható a képzés (képzési díj 100 %-ban visszajár). A képzést megelőző 10. napig történő lemondás esetén a képzés díjának 50 %-át térítjük vissza a lemondást követő 5 munkanapon belül, ha a lemondás a képzést megelőző 10 napon belül történik, akkor a képzési díj nem jár vissza. Egyéni méltányosság esetén van lehetőség a képzést megelőző 10. napon belül egy későbbi időpontra átjelentkezni, ez azonban csak akkor lehetséges, ha újabb képzési időpont meghirdetésre került és arra legalább 10 jelentkező van.
A workshop megtartásának feltétele, minimum 10 fő részvétele. Ennek hiányában fenntartjuk a jogot a képzés egyoldalú törlésére, ekkor a befizetett képzési díjat visszafizetjük a jelentkezőknek.
Készíthető-e hang- és videófelvétel a workshop alatt?
Videó- és hangfelvétel szerzői jogi okok miatt nem engedélyezett a teremben.
Hogyan tudok jegyet vásárolni?
A megfelelő csomag kiválasztását követően add meg a számlázási adataidat és kattints a jelentkezés gombra. Nagyon fontos, hogy pontosan add meg az adataidat, mert ez alapján állítjuk ki a számlát és a megadott e-mailre küldjük ki. A képzési összeg beérkezését követően válik véglegessé a jelentkezésed, amelyről e-mail értesítést küldünk.
A jelentkezést (és a visszaigazoló e-mail megérkezését) követő 3 munkanapon belül kell a képzés díjának 100 %-át átutalni a megadott bankszámlaszámra.
Mi a helyszín pontos címe és hol tudok parkolni?
Cím: Budapest, 1123 Budapest, Alkotás utca 63.
Parkolás: díjköteles a hotel saját parkolójában, a MOM Park mélygarázsában vagy a környező utcákban.